Innowacje w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Uczniowie klasy VI, V, VI,VII oraz VIII na zajęciach informatyki mieli okazję poznać program do projektowania 3D oraz pracę drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła dzięki Programowi „Laboratoria Przyszłości”. 

Dzieci były zafascynowane procesem drukowania. Z zaciekawieniem obserwowały jak warstwa po warstwie powstaje przedmiot, który wcześniej zaprojektowały.

Druk 3D pomaga zrozumieć tajniki trójwymiarowej przestrzeni, wpływa pozytywnie na rozwój najmłodszych pobudzając ich wyobraźnię i postrzeganie rzeczywistości.

Uczniowie dowiedzieli się również do czego używane są drukarki 3d, np. w medycynie, modzie, jubilerstwie, okulistyce a nawet w budownictwie.

Innowacyjne środowisko nauki – to nowe podejście do nauki, gdzie różnorodność narzędzi pozwala uczniom rozwijać myślenie technologiczne i odkrywać nowe talenty.

W naszej pracowni odbywają się atrakcyjne i interesujące zajęcia, dzięki którym uczniowie osiągają wyższe wyniki w nauce.

Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast